Blog

22/03/2019

Temizlik Makinalarının Ağır Sanayide Kullanımı

Ağır sanayide tesisler ve makineler büyüktür, ağırdır ve genellikle çok kirlidir. Ağır sanayi, güçlü temizlik makinelerinin zorlu çalışma düzenine ve sürekli aşınmaya karşı dayanıklı olmasını gerektirir. Nilfisk, herhangi bir gereksinimi karşılamak için her türlü ürün ve çözüme sahiptir.

Dökümhanelerde Temizlik Makinaları Uygulamaları

Dökümhaneler, operatörlerinin sağlığı konusunda giderek daha hassas hale gelmektedirler. Ortamın temiz olması çok önemlidir: temiz bir dökümhanede çalışmak daha kolaydır, daha hızlıdır, daha az tehlikelidir ve daha verimlidir.

Yararlar ve Avantajlar

Temizlik süresini azaltır
Tonlarca malzemenin geri kazanılmasını sağlar
Güvenliği arttırır
Maliyetleri azaltır
Tesisin daha düzenli olmasını sağlar

Titreşimli ızgaradan toprak vakumlaması

Nilfisk endüstriyel vakum makineleri, titreşim (titreşimli ızgara) alanında kullanılmaktadır. Bu alanda, kovalı asansör yönünde ilerleyen bir taşıma bandında bulunan toprak ayrılır. Nilfisk vakum makineleri, toprağın hızla geri kazanılmasını sağlayarak zamanı, işçiliği ve maliyetleri önemli ölçüde azaltır.

İşlemeden sonra zemin temizliği

Üretim alanlarında, depolama alanlarında ya da tesisin diğer alanlarında zemindeki kalıntılar dökümhane ortamının çok kirlenmesine ve tozlanmasına neden olmaktadır.

GPL ya da Dizel Nilfisk süpürücüler kullanıldığında toz, spreyli su uygulanarak tozutmadan daha kolay biçimde toplanmaktadır. Süpürücüde polietilen kalıp döküm malzemenin kullanılması, çok güçlü olmasını sağlamaktadır ve makinenin zorlu ortamlarda bile çalışabilmesine olanak tanımaktadır.

Çimento Sektöründe Temizlik Makinaları Uygulamaları

Çimento endüstrisi, üretim kontrolünü ilk defa otomasyonlu sistemlere geçiren sektörlerinden olmuştur. Artık bu endüstri, temiz bir iç mekan ortamı sağlama zorluluğu ile karşı karşıyadır. Nilfisk, çimento endüstrisindeki çalışma alanlarının daha memnun edici ve güvenli olmasını sağlayacak ürünler sunmaktadır. ​​

Yararlar ve Avantajlar

Temizlik süresini azaltır
Tonlarca malzemenin geri kazanılmasını sağlar
Güvenliği arttırır
Maliyetleri azaltır

Öğütücü ve torbalama alanında çimentonun toplanması

Çimento öğütücü ve klinkerin etrafında temelde yüksek güçlü vakum makineleri kullanılır. Bu durumda 55/75Kw güçte bir vakum birimine bağlı sabit boruların kullanılması önerilmektedir. Merkezi birimden sağlanan vakum, dışarı çıkan malzemenin hızla geri kazanılması için torbalama alanında kullanılır. Bu sayede ortam daha temiz kalır, malzeme geri kazanımı ve maliyet tasarrufları sağlanır.

Yakma Fırınlarında Temizlik Makinaları Uygulamaları

Yakma fırını çalışma alanlarında uçucu toz operatörlerin sağlığını tehdit eder. Malzemelerin toplanması için merkezi vakum sistemlerinin ve yüksek güçlü vakum makinelerinin yanı sıra tozsuz bir ortam sağlamak için süpürücülerin ve yer bakım makinelerinin kullanılması yakma fırını alanının daha güvenli olmasının sağlayabilir. Bize sormanız yeterlidir.​

Yararlar ve Avantajlar

Sağlığı ve güvenliği arttırır
Temizlik süresini azaltır
Tonlarca malzemenin geri kazanılmasını sağlar
Maliyetleri azaltır

Çalışma alanındaki tüm yerlerde kül geri kazanımı için merkezi vakum sistemleri

Sabit temizlik sistemi aynı anda birden fazla girişten malzemeleri toplar. Yakma fırınının çalışma alanındaki gibi geniş alanlar etkili biçimde temizlenebilir. Vakumlanan malzemeler fabrikanın içine ya da dışına yerleştirilen tek kapta toplanarak operatörlerin bertaraf ya da geri dönüştürme işlerini kolaylaştırır.
Yakma fırınları için Nilfisk iki birimin kullanılmasını önermektedir: toplanan malzemelerin çoğunun biriktirildiği çeşitli boşaltma seçeneklerine sahip bir ön ayırıcı ve yalnızca en hafif tozların ulaşabildiği bir vakum birimi. Özellikle fırınların ve toz indirme bölgelerinin yakınlarında cüruf ve külün emilmesi çok önemlidir: aslında doğru temizliğin avantajları çok açıktır. Operatörlerin çalışma ortamının kalitesini arttırırken üretkenlik ve tasarruf sağlar.

Çok miktarda malzeme toplama

Geri kazanılacak malzeme ağır ya da çok miktarda olduğunda bile Nilfisk çözüme sahiptir. Yüksek güçlü vakum makinelerimiz, yüksek özgül ağırlığa sahip olanlar dahil olmak üzere her türlü malzemeyi emebilir. Yüksek güçlü vakum makineleri, tesiste vakum birimi olarak kullanılabilir ve çalışma alanlarına yerleştirilebilir.
Böyle güçlü vakumlu temizlik makinelerinin kullanılması zaman ve para tasarrufu sağlamanın yanı sıra çevresel kaliteyi de arttırır.

Tozun Süpürülmesi

Çalışma döngüsünün sonunda zemine çöken tehlikeli tozları toplanması için bir süpürücünün kullanılması önerilmektedir. Bu durum ortamda toz seviyesinin normal düzeyde kalmasına yardımcı olurken çalışma ortamının daha düzenli ve verimli hale gelmesine olanak tanır.
Temizliğin tamamlanması için zemindeki tüm tozların uzaklaştırılması için endüstriyel yer bakım makinelerinin kullanılması önerilmektedir.
Tek geçişte süpürmenizi ve yer bakımı yapmanızı sağlayan kombine makineler de kullanabilirsiniz.​

Temizlik Makinaları
About ProtemakTemizlikMakinaları

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir