Blog

24/03/2019

Temizlik Makineleri ve Cam Endüstrisi

Temizlik makinelerinin nasıl maliyetlerinizi azaltabileceğini ve işyerinde daha iyi güvenlik sağlayabileceğini keşfedin.

En şeffaf cam kadar temiz

Cam üretiminde çok miktarda toz halinde malzeme kullanılır. Toz varsa kirlenme olur, kirlenme varsa Nilfisk yardıma hazırdır. Nilfisk, üretim tesislerinin temiz olmasını sağlamak ve tonlarca atığı toplamak için cam üretimi yapan şirketlerle birlikte çalışmaktadır. Cam üretim tesislerinin optimizasyonu konusunda kararlı bir iş ortağıyız.

Cam endüstrisi için neden Nilfisk’i seçmelisiniz?

Nilfisk, uzun zamandır cam endüstrisinde kullanılan temizlik makinelerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Sunduğu endüstriyel vakum makineleri, süpürücüler, yer bakım makineleri, merkezi vakum sistemleri ve pnömatik konveyörler, güvenlik ve sağlık koşullarının geliştirilmesi ve maliyetlerin azaltılması için gereken temizlik ve üretim gereksinimlerini karşılayabilmektedir.​

Yararlar ve Avantajlar

Hammaddelerin geri dönüştürülmesi sayesinde tasarruf
Daha sağlıklı ortam
Daha temiz bir çevre
Makineler arıza ya da bakım için kapalı kalmaz

Cam Sektöründe Uygulamalar

Kum geri kazanımı

Cam, silika esaslı ham malzemeden (kuartz kum) üretilir. Bu çok tozlu bir malzemedir ve üretim sırasında hazırlanması ve kullanılması sonucunda çok miktarda atık kum ortaya çıkar.

Bu atık malzeme, Nilfisk’in yüksek güçlü vakum makineleri sayesinde geri kazanılabilir ve üretim sürecine geri gönderilebilir.

Zeminden kum geri kazanımı

Nilfisk süpürücü ile çalışma ortamınızın temiz ve tozsuz kalmasını sağlarken daha fazla kum geri kazanımı sağlayın.

Kum geri kazanımı çevresel kaliteli ve güvenliği anında geliştirir.

Nilfisk süpürücüler, sıkışık ve dar alanlarda çalışmak için idealdir. Nilfisk’in tozsuz süpürme sistemi, kapalı mekanların yanı sıra depolar gibi açık hava uygulamalarında da kullanım için idealdir.

Fırın temizliği

Cam üretimi prosesinde kum karışımı 1000 derece Santigrattan daha yüksek sıcaklıklarda pişirilir.

Bu işlem özel bir fırında gerçekleştirilir. Hammaddenin tozlu olması nedeniyle fırının üstünde kül ve toz birikir. Bu katma, bir yalıtım malzemesi gibi davranır ve fırının soğumasını engeller.

Yetersiz soğutma verimi azaltırken yakıt tüketimini arttırır. Ayrıca uçuşan tozlar operatörler için sağlık tehlikesi de oluşturur. Tozlar aynı zamanda son ürünleri de kirletebilir (şişeler ya da düz camlar).

Temizlik Makinaları
About ProtemakTemizlikMakinaları

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir