Blog

24/03/2019

Temizlik Makinelerinin Gıda Endüstrisinde Uygulamaları

Gelişmiş teknolojiler, endüstriyel vakum makinelerini gerektirdiğinde.

Gıda sektöründe verimli uygulamalar

Yer bakım makineleri, endüstriyel vakum makineleri ve yüksek basınçlı yıkama makineleri gıda üretiminde güvenliği, hijyeni ve verimi arttırırlar.

Nilfisk çözümleri yiyecek şirketleri tarafından üretim verimini, güvenliği arttırmak ve yüksek hijyen seviyesi sağlamak için kullanılmaktadır. Çözümlerimizin tümü ATEX sertifikalıdır ve GMP standartlarına uygundur.

Gıda üretimi için tam kapsamlı temizlik makineleri serisi

Zemin bakımı makinelerimizle depolar, üretim ve paketleme alanlarının zeminlerinin güvenli ve temiz olmasını sağlayın. Sistemler ve fırınlar için özel olarak tasarlanan endüstriyel vakum makineleri ile her türlü tozu ya da granülü temizleyin. Her türlü ham toz ya da granül karışımını otomatik makinelere aktarın.

Neden ATEX?

Un ve şeker gibi uçucu malzemelerden gelen patlayıcı toz, gıda üretiminde önemli tehlikelerden biridir. ATEX-sertifikalı vakumlu temizlik makineleri patlama riskini en aza indirirken aynı zamanda daha sağlıklı bir ortam sağlar.

Fırın ve unlu mamuller

Makarna, ekmek, bisküvi ya da şekerleme, hangi unlu mamülü üretiyor olursanız olun üç temel gereksiniminiz bulunmaktadır: fırının mükemmel biçimde temiz tutulması, üretim ortamında tam bir hijyenin sağlanması ve tesisinizin tam performansta çalıştırılması.​​
Fırın üretiminizin daha sorunsuz biçimde çalışmasını sağlamak için önerebileceğimiz ürünleri ve çözümleri öğrenin.

Fırının temizlenmesi

Daha yüksek ürün kalitesi
Yangınlara ve patlamalara neden olabilecek tozların daha az birikmesi
Daha sağlıklı ve temiz çalışma ortamı

Fırınların içinin temizlenmesi

Fırınlarınızın içini yanık ekmek kırıntıları, un ya da diğer üretim atıkları kalmayacak şekilde temizlemeniz, ürünlerinizin kirlenmesini önleyecektir. Nilfisk, kendi üzerinde söndürme sistemi bulunan Nomex filtremizle donatılmış endüstriyel vakum makinelerini önermektedir. Vakum makinelerimizi sıcak malzemeleri alabilmek için özel olarak tasarlanmış çok sayıda isteğe bağlı aksesuar ile de özelleştirebilirsiniz.

Fırın laboratuvarınızın temizlenmesi

Gıda üretim tesisinizin, patlamaya karşı korumalı bir ortam olarak sınıflandırılması gerekiyor olabilir.
ATEX, Hazloc ya da IeCex Nilfisk sertifikalı endüstriyel vakum makinelerinin kullanılması güvenliği ve ürün kalitesini arttıracaktır.

Üretim hattı temizliği

Tüm üretim hattında maksimum hijyen
Makineler, arıza ya da bakım için kapalı kalmaz
Güvenli ve temiz zemin
Yüksek kaliteli ürün

Sürekli vakumlama

Yanık kırıntılar, un ya da diğer üretim atıkları ürününüzün kirlenmesine neden olabilir. Endüstriyel vakum makinelerinin kullanılması üretim atıklarının sürekli olarak toplanmasını sağlar. Büyük üretim hatları için merkezi bir vakum sistemi doğru çözüm olabilir.

Hat temizliği

Üretim hatlarının her gün temizlenmesi zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Endüstriyel vakumlu temizlik makineleri ve sıcak ya da soğu sulu yüksek basınçlı yıkama makineleri fark yaratabilir. Bakteri ve mikropları yok etmenin yanı sıra tesisin mükemmel temizliğinde maddi açıdan tasarruf sağlar ve makinelerin arızalanmasına bağlı zararları önler.

Üretim ortamlarının temizlenmesi

Daha güvenli bir iş yeri
Üründe kirlenme olmaz
Daha yüksek üretkenlik

Zemin temizliği

Her türlü zemin ve her türlü yüzey uzantısı için çok çeşitli yer bakım makineleri. Nilfisk ürünleri, yüksek hijyen düzeyini koruyacak ve pislikleri hızla ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır ve iş yerinde güvenliği arttırır. Nilfisk ile günlük temizlik daha iyi bir çalışma ortamının elde edilmesini sağlayabilir.

Yüksekteki yerlerin temizlenmesi

Endüstriyel tesislerin yüksekteki yerlerinde birken toz ve parçacıklar sık sık sorunlara neden olmaktadır. Asılı borular ve kirişlerin üzerindeki toz üretim hatlarının ve makinelerinin üzerine düştüğünde bu durum teknik arızalara neden olabilmekte ve ürünün kirlenmesine yol açabilmektedir.

Büyük alanların temizlenmesi

Çok miktarda pisliğin bulunduğu büyük alanların temizliği geleneksel araçlarla uzun bir işlemdir.
Nilfisk’in kombine makineleri ile temizlik süresine ve ona ayrılan kaynakları anında azaltabilirsiniz. Üretim tesisinizde üretkenliğin ve verimin arttığını fark edeceksiniz.

Paketleme makinelerinden kaynaklanan kırpık parçaların vakumla temizlenmesi

Makineler, arıza ya da bakım için kapalı kalmaz
Üründe kirlenmeleri önler
Paketleme çalışmalarında verimi arttırır

Artıkların ve kırpıkların toplanması

Paketleme işlemi sırasında kesme makinesi, atık, artık ve kırpıklar ortaya çıkartır. Nilfisk ”R” serisi endüstriyel vakum makineleri, ürünü korurken sürekli olarak kırpıkları toplayacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Temizlik Makinaları
About ProtemakTemizlikMakinaları

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir